Tęczowe Seniorki – Poznaj Poznanianki 2022 56s
“Tęczowe Seniorki” to energetyczne rezydentki Fundacji Barak Kultury, dla której głos mniejszości ma ogromną wartość. Znane Poznanianki, które przełamują stereotypy, a swoją postawą walczą z dyskryminacją. Żyją międzypokoleniowo – czule czytają dzieciom bajki i bawią młodzież w teledyskach. To superbohaterki, które ubarwiają pejzaż miejski swoimi happeningami.
Tęczowe Seniorki są rezydentkami Fundacji Barak Kultury, dla której głos mniejszości ma ogromną wartość. Są energiczne, zawsze uśmiechnięte i jak sama nazwa wskazuje tęczowe! Każda z nich, niczym superbohaterka, ma przypisany strój w konkretnym kolorze. Nawiązują nimi do tęczy, wybierając barwę czerwoną, niebieską, zieloną, fioletową, żółtą i pomarańczową.
Tęczowe Seniorki brały udział w kilku akcjach artystycznych m.in “Nitką do tęczy”. Podczas niej wyszywały dużą tęczową flagę. Przed świętami wielkanocnymi w witrynach siedziby “Fundacji” tworzyły tęczowe pisanki. Zrobiły furorę na Marszu Równości w Poznaniu i paradzie świętomarcińskiej. W walentynki odwiedziły dwie kochające się dziewczyny, dyskryminowane przez sąsiadów, którym wręczyły tęczowe bransoletki. Brały udział w teledysku do utworu ,,Suszy” poznańskiego duetu Córy. A na Youtube czytały dzieciom Tęczowe opowieści (youtube.com).
Poznanianki to akcja społeczna której celem jest zwrócenie uwagi na działania tych mieszkanek stolicy Wielkopolski, których aktywność służy wzmocnieniu i dostrzeżeniu ważnej roli kobiet w życiu Poznania.
Tworząc kampanię społeczną, Poznań chce zaprosić odbiorców do poznania historii o silnych, niezależnych i wyjątkowych, choć niekiedy nie zawsze powszechnie znanych Mieszkankach.
Chcemy, by o tym co robią niezwykłego w naszym mieście dowiedzieli się wszyscy. Są odważne, mądre i aktywne. Akcja społeczna „Poznanianki” ma pokazać je same i ich sukcesy, jako przykład, inspirację i zachętę dla innych do bycia takimi, jak One.
Więcej o akcji można przeczytać na specjalnej stronie internetowej – Poznaj Poznanianki 2022 (poznan.pl/poznanianki).
Filmy o pozostałych Poznaniankach można obejrzeć na platformie wideo miasta Poznania – Video Poznań (video.poznan.pl).
Film dostępny z napisami: Polski