pszczoły

Taśma pokarmowa

Taśma pokarmowa

Film edukacyjny pokazuje różne gatunki roślin, zarówno tych hodowlanych, jak i dzikich, które dostarczają zapylaczom pokarm: pyłek i nektar. W filmie przedstawiono taśmę pokarmową dla zapylaczy przez pryzmat różnorodności kształtów, kolorów, a także mechanizmów, które rośliny wykształciły w toku ewolucji, by przyciągać owady i inne zapylacze. Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zobacz więcej na https://www.poznan.pl/pszczoly/

Zapylacze i rośliny – mały świat wielkich zależności

Zapylacze i rośliny – mały świat wielkich zależności

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zrealizowanego na potrzeby warsztatów edukacyjnych dla młodzieży w ramach programu „Poznań dla pszczół”. Film pokazuje taśmę pokarmową przez pryzmat różnorodności kształtów, kolorów, a także mechanizmów, które rośliny wykształciły w toku ewolucji, by przyciągać owady i inne zapylacze oraz różnice między zagospodarowanym trawnikiem a łąką lub rabatą. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Dowiedz się więcej na portalu: Poznań dla pszczół (poznan.pl).

Gleba i zapylacze

Gleba i zapylacze

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu zrealizowanego na potrzeby warsztatów edukacyjnych dla młodzieży w ramach programu „Poznań dla pszczół”. Film pokazuje jak możemy chronić powierzchnię ziemi chroniąc jednocześnie różne gatunki zapylaczy, związek pomiędzy zachowaną w dobrym stanie powierzchnią ziemi, a bioróżnorodnością i jednym ze świadczeń ekosystemowych, jakim jest zapylanie. Przedsięwzięcie dofinansowane zostało ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.

Cztery pory roku w świecie zapylaczy – film edukacyjny

Cztery pory roku w świecie zapylaczy – film edukacyjny

Zapraszamy do obejrzenia filmu edukacyjnego. Dzięki niemu poznacie różnorodność zapylaczy oraz roślin, których potrzebują. Zobaczycie też zmiany w przyrodzie, które wynikają ze zmian pór roku. Przedsięwzięcie dofinansowano ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Zrealizowano w ramach programu “Poznań dla pszczół”. Więcej o programie: Poznań dla pszczół (poznan.pl).

Pin It on Pinterest

This is an error message

Updating...